DNA Köken Testi

Piyasadaki en kapsamlı DNA Köken Testi.
DAHA FAZLA BİLGİ
the ancestors tree
caja producto ancestros

Soy raporumuz, atalarımızın nerden geldiğini DNA ile gösterir. Dünyadaki diğer tüm testlerden daha derine iniyoruz.

 

DNA köken testi ile soyunuzu keşfedin!

Genetik verilerinizi, içerisinde genomik işaretleyiciler olan ve dünyanın pek çok bölgesini içeren kapsamlı bir DNA veri tabanı ile karşılaştırıyoruz. Atalarınızdan size aktarılan genler sayesinde atalarınızın yaşadığı coğrafi bölgeleri ve ülkeleri belirleyebiliyoruz. 24 Genetics, dünyadaki diğer tüm testlerden daha derine inmektedir. Pek çoğundan iki kat daha fazla.

Bu test otozomal DNA kullanılarak yapılmaktadır. Bu bize, daha önceki nesillerden aktarılan ve hem anne hem de babadan edinilen genetik bilgileri sağlamaktadır ve yüzlerce yıl, hatta binlerce yıl geriye gider.

Ataların kökenlerini belirlemek için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır ve bunlar farklı sonuçlar verebilmektedir. Biz en iyi algoritmayı kullanıyoruz ve genetik soy bilimi tam bir bilim olmasa da giderek daha da iyi sonuçlar elde ediyoruz. DNA testi sayesinde, 700,000’in üzerinde genetik işaretleyici ile inanılmaz seviyede ayrıntılara erişimimiz var.

DNA testlerimiz sürekli olarak gelişmektedir. 24Genetics bilim insanları en iyi Soy DNA’larından birini ortaya çıkarırken, kalıtımsal sınıflamada şimdiye kadar hiç duyulmamış verileri elde etmişlerdir.

Aile geçmişlerimiz özgün oldukları kadar çoğu zaman bilinmezler. Bilim, ilk kez kapılarını açarak bilimsel test yöntemi ile nereden geldiğimizi ve atalarımızın nerede yaşadığını öğrenmemize olanak tanımaktadır.

Diğer testlerimiz gibi DNA testimiz de kolaylıkla yapılabilmektedir. Size basit talimatlarla birlikte kitiniz ve açıklayıcı bir video göndereceğiz. Sadece tüpün için biraz tükürük koyduktan sonra bize gönderin. Birkaç hafta sonra raporunuz elinizde olacaktır.

Soy raporu örneğimizi indirin
Raporlar, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca Leçe ve İspanyolca dillerinde hazırlanmaktadır.

map of ancestors
prueba de informe de ancestros
Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

mapa-ancestros

DNA köken testimizin atalarınızın nereden geldiğini gösterdiğini biliyor muydunuz?

Giderek daha fazla sayıda kişi atalarının nereden geldiğini merek etmekte. Genellikle atalarımızın nereden geldiğini bildiğimizi düşünürüz, ancak bu bilgi neredeyse her zaman annemizin, babamızın veya onların anne ve babalarının yaşadığı köy ve başka bir şehirden gelen bir kızla evlenme öyküsü ile kısıtlıdır…

DNA soy testimizi yaptıracak olursanız sonuçlar sizi şaşırtabilir. DNA sayesinde atalarınızın nereden geldiğini öğreneceksiniz – hiç hayal etmediğiniz ülkelerden ya da kendi ülkenizin hiç beklemediğiniz bir bölgesinden geliyor olabilirler.

Genetik köken DNA testi genetik bir çalışmadır ve size atalarınızın yüzlerce yıl önce nerede yaşadığı hakkında bilgi verir.

Geçmişimiz genlerimizde yazılıdır. Bu genler adeta atalarımızın yaşamlarını nerede sürdükleri ile ilgili bir yedekleme kopyasını taşır. Daha da ilginç olan nokta, Birinci Dünya Savaşında yaşanan açlık gibi büyük tarihi olaylar izlerini DNA’larımız üzerinde bırakır.

Bir süredir insanların kökenlerini öğrenme konusundaki bu merakları gen bilimleri DNA testi ile karşılanmaktaydı.

Bu DNA köken testi, Otozomal DNA üzerinde gerçekleştirilmektedir ve bu da bize hem anne tarafından hem de baba tarafından, 25 – 30 nesil veya yaklaşık ortalama 700-900 yıllık bir  zaman dilimini kapsayan ve çok uzun sürelerde birikerek gelen bilgilerden oluşmaktadır. Ancak, 2.000 yıl geriye doğru giden genetik izlere de rastlayabiliyoruz. İlk 300 yıl algoritmamız kapsamı ile ilişkili değildir ve bu nedenle ilk 8 neslin nerede yaşadıklarını göstermeyecektir. Yakın dönemdeki atalarınızın nerede yaşadıklarını ebeveynlerinizden veya onların anne veya babalarından öğrenmiş olabilirsiniz, ancak bu bilgi raporda size sunulan bilgi ile örtüşmeyecektir.

Süreç oldukça basittir. 24Genetics, dünyanın neresinde olursanız olun, size bir içerisinde DNA numune alma kitinin bulunduğu DNA soy testini gönderecektir. Verilen basit birkaç talimatı izleyerek küçük miktarda tükürüğü korumalı tüp içine koyarak numuneyi bize geri göndereceksiniz. Numunenin alınmasını takiben, sıralama işlemlerine (numuneden hangi genetik bilgilerin alınma sürecine) başlayacağız. Son olarak, tamamen 24Genetics tarafından geliştirilen ve uluslararası alanda kabul görmüş binlerce çalışmaya esas olan algoritmayı uygulayarak raporumuzu elde edeceğiz.

DNA soya testimiz, antropolojik kökenlerinizin nereden geldiğini göstermektedir. Genetik haritanızı, içerisinde genomik işaretleyiciler olan ve dünyanın sayısız bölgesini içeren kapsamlı bir DNA veri tabanı ile karşılaştırırız. 

Ataların kökenlerini belirlemek için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır ve bunlar farklı sonuçlar verebilmektedir. En iyi olarak değerlendirdiğimiz algoritmalarımızı kullanacağız. Bu algoritmalar, ayrıntılarda kesin olmamakla birlikte, esas teşkil eden noktalarda doğrudur.

Bu DNA soy testi tarafından sağlanan veriler istatiksel yaklaşımlardır ve tam verileri göstermeyebilirler, ancak 700.000 üzerindeki genetik işaretleyici testi sayesinde ayrıntılarda çok derinlere inebilmekteyiz.

24Genetics soy raporunda binlerce coğrafi alan gösterebilmektedir. Diğer DNA soy testleri sadece bir kıta üzerindeki bölgeyi belirlerken veya ülke bazında yüzdesel bir değer verirken, size atalarınızın bulunduğu ülkeyi, bölgeyi ve hatta .şehri yüzdesel olarak söyleyebiliriz.

Pek çok şirket ailenin geçmişteki izini sürmek için genetik raporların elde edilmesi için kullanılan ham veri dosyalarını talep edebilir. Tabi ki, bizim genetik tipleme ürünlerimiz, genetik haritanızın ham veri dosyalarını içermektedir. Yine, ham veriler ve bunun yanı sıra aile kökenlerinin izini sürebilmek için gerekli bilgiler pek çok kişisel bilgiyi içermektedir ve bu nedenle söz konusu üçüncü taraf şirketlerin hizmetlerini kullanacak herkese şirketin gizlilik, güvenlik ve şeffaflık politikalarından emin olmalarını öneririz.

Daha fazlası…

raw

Şimdiye kadar başka bir ülkeye genetik test için sipariş verdiniz mi?

Daha önce 23andme, Ancestry.com, FTDNA, MyHeritage veya başka bir şirkette genetik test yaptırdıysanız, ham verilerinizi kullanarak 24Genetics Soy raporunuzu hazırlayabilir, atalarınızın hangi ülkelerden ve bölgelerden geldiğini açıklığa kavuşturabiliriz. Bu çalışma başka şirketler tarafından yapılamamaktadır. Mağazamızdan kitinizi satın alın. En kısa süre içerisinde kişiselleştirilmiş raporunuz elinizde olacaktır.

Sıkça sorulan sorular

DNA SOY TESTİNİZİ YAPABİLMEK İÇİN HANGİ ADIMLARI ATMAM GEREKİYOR?

Kitin içinde talimatları açıklayan bir belge bulunmaktadır.  Aynı zamanda bir video hazırlayarak takip etmeniz gereken adımları ayrıntılandırdık. İzlemek için buraya tıklayın Çok kolay. Bu işlemi tamamladıktan sonra, tükürük numunenizi bize geri gönderin. DNA bilgilerinizi kendi laboratuvarlarımızda elde edeceğiz. Daha sonra tarafımızca geliştirilen ve sürekli olarak güncellenen algoritmayı uygulayarak 24Genetics raporunuzu elde edeceğiz. Raporunuzu, numune kodunuzu İnternet sitemize kaydettikten 3 ila 6 hafta sonra alacaksınız.

BU TESTE ÜLKEMDE ERİŞEBİLİR MİYİM?

24Genetics bir Avrupa şirketidir ve dünya çapında faaliyet göstermektedir. Test kitlerimizi dünyanın çeşitli bölgelerindeki herhangi bir ülkeye gönderebiliriz. Mümkün olduğu kadar hızlı ve etkin çalışabilmek için dünyanın dört bir yanında birden fazla lojistik merkezimiz bulunmaktadır. Test kitinizi yaşadığınız yere en yakın merkezimizden göndereceğiz. Nakliye, tüm ülkelere ücretsizdir. Geri gönderim ücreti de bazı ülkeler için fiyatın içine dâhil edilmiştir (ABD, Fransa, İspanya…) Ülkenizden geri gönderim ücreti fiyata dâhil değilse, test kitinizi bize posta ile gönderebilir veya tercih ederseniz ek masraf tahsil ederek geri gönderimi üstlenebiliriz. Her şey dâhil paketinde ekspres kargo ile teslimat ve geri gönderim ücretleri daima ücrete dâhildir.

TÜM SOY TESTLERİ AYNI MI?

Diğer şirketlerin yaptığı bazı soy testleri çok basittir ve size çok az bilgi sağlar. Testimiz en son teknolojiyi esas almaktadır ve 700.000’den fazla genetik işaretleyicinin analizin yapmaktayız. I24Genetics soy raporunda 175 ülke, dünya genelinde 1.500’den fazla bölge bulunmaktadır ve bu sayı ABD’deki en iyi soy testlerinin iki katıdır.

NEDEN BAŞKA BİR SOY TESTİ DEĞİL DE BU?

En basitinden biz diğerlerinin erişemediği yerlere erişiyoruz. DNA’nız ile binlerce bölgeyi belirleyebiliriz; bunun anlamı diğer firmalar size “Güney Avrupa’dansınız” derken biz size hangi ülke ve bu ülkenin hangi bölgesi olduğunu söyleyebiliriz. Diğerleri size hangi olduğunu söylerken, biz size hangi bölge ve bu bölgede hangi şehir olduğunu söyleyebiliriz. Ancak tek neden bu değil. Tüm nedenleri bilmek istiyorsanız buraya tıklayın.

BU DNA KÖKEN TESTINE HERKES GIREBILIR MI?

Evet, yaptırabilir, herkes, herhangi bir kısıtlama olmaksızın 24Genetics testini yaptırabilir. Bebeklerin ve yaşlıların tükürük testi numunesini almak için özel bir kitimiz bulunmaktadır.; Lütfen bunu siparişinizin yorum bölümüne ekleyin ve size özel kitimizi yollayalım.

SOYAĞACI BİLGİLERİM, BABAMIN AİLE TARAFINDAN MI YOKSA ANNEMİN AİLE TARAFINDAN MI GELECEK?

Her ikisi de. Soy ağacı raporumuz otozomal DNA kullandığımız için hem anne hem de baba tarafınızı gösterecektir.

SOY AĞACI RAPORUMUDA KAÇ TANE COĞRAFİ BÖLGEYİ GÖREBİLECEĞİM?

24Genetics’de dünya üzerinde 1.500 bölgeyi görebiliriz ve bu piyasadaki diğer testlerin iki katından fazladır.

BU TESTİ YAPTIRDIĞIMDA TAM OLARAK NE ALACAĞIM?

Kitinizin kaydını yaparken kullandığınız e-posta adresinize kapsamlı ve kişiselleştirilmiş bir rapor göndereceğiz. Buna ek olarak, ne zaman isterseniz ham verilerinizi isteyebilirsiniz. Ham verilerinizi e-posta adresinize göndeririz. Ham veri dosyasının genetik haritanızı içeren bir elektronik dosya olduğunu lütfen unutmayın. İnternet sitemizden tüm raporlarımızın bir örneğini birkaç dilde indirebilirsiniz.

24GENETICS SOY TESTİ NASIL OLUŞUR?

DNA’nızda yüzyıllarca korunmuş işaretler buluruz. Bu işaretlere mutasyon adı verilir ve bunlar içlerinde pek çok bilgi barındırır. Aynı zamanda, bu mutasyonlar dünyanın belirli bölgelerine hastır. Böylelikle her iki bilgi parçasının analizi, gezegen üzerinde binlerce bölgeyi tarayarak nereden geldiğinizi derinlemesine tespit etmemize yardımcı olur.

GENETİK DNA TESTİNDEN KÖKENLERİM HAKKINDA NE TÜR BİLGİLER EDİNEBİLİRİM?

Genetik atalarınızın geçtiği yerleri ve bölgenin yüzdesel değerini öğreneceksiniz; böylelikle her alanın ağırlığını kullanarak nereden geldiğinizi öğreneceksiniz.

BU TESTİN KISITLAMALARI NELERDİR?

Genetik soy çalışması tamamen bilimsel değildir. Algoritmalar, sürekli olarak değişen istatistiksel nüfus genetik hesaplamalarını esas almaktadır. Derinlemesine Soy Bilgileri algoritmamız, bugün geçen yıla göre daha iyidir ve önümüzdeki yıl daha da iyi olacaktır. Daha fazla bölge görebileceğiz ve yapay zekâ sistemlerimiz daha da ileri seviyeye çıkacak. Uygulamada, kıtalar üzerine yaptığımız tahminlerimizde çok az veya hiç değişiklik olmayacaktır. Ülke bazında yaptığımız tahminlerde biraz daha fazla değişiklik olacaktır. Daha aşağı seviyelere indiğimizde, Bölgeler ve Şehirler bazında daha kesin bilgiler verebilecek ve farklı bölgeleri tanımlayabileceğiz.

BU GENETİK TEST VATANDAŞLIĞI KANITLAMAK VEYA YASAL OLARAK ELDE ETMEK İÇİN KULLANILABİLİR Mİ?

Hayır, soyağacı yöntemleri deterministik değil, olasılıksaldır ve hiçbir durumda bir ülkenin vatandaşlığını elde etmek için yasal bir belge olarak hizmet etmez.

SOY AĞACIM İÇİN TEST SONUÇLARIM HANGİ YILA KADAR GERİ GİDECEKTİR?

Soy ağacı testlerimiz ortalama 25-30 nesil (700-900 yıl) geri gitmektedir. İlk 300 yıl algoritmamız kapsamı ile ilişkili değildir ve bu nedenle ilk 8 neslin nerede yaşadıklarını göstermeyecektir. Ancak atalarımızın izi 2.000 yıl öncesine kadar (yaklaşık 70 nesil) geri gidebilmektedir.

SONUÇLARIM NEDEN BEKLEDİĞİMDEN FARKLI? BÜYÜK BÜYÜK EBEVEYNLERİMİN VEYA BÜYÜK BÜYÜK EBEVEYNLERİMİN YAŞADIĞINI BİLDİĞİM BÖLGELERİN GÖRÜNMEMESİ MÜMKÜN MÜ?

Çoğu durumda, büyüklerimizin bize anlattığı veya ailemizin kökenleri hakkında bildiğimizi sandığımız hikayeler genetik geçmişimizden çok uzaktır. Aynı zamanda, bugün anladığımız şekliyle dünyanın organizasyonu yüzyıllar öncesinden çok farklıdır. Soyağacı yöntemleri deterministik değil, olasılıksaldır. Numuneniz referans veri tabanında yer alan numunelerle karşılaştırılır. Daha sonra genetik benzerlikler ve farklılıklar temelinde örneğinizle aynı soydan gelme olasılığı en yüksek olan nüfus grupları belirlenir. Bu referans veri tabanları, aileleri nesiller boyunca orada yaşadığı için bir bölgeyi açıkça temsil eden bireylerden alınan DNA örneklerini içerir. Buna ek olarak, insanlar tarih boyunca geniş, sürekli ve çeşitli nüfusların karışımının bir sonucudur. 24Genetics soy testi 25 ila 30 nesil geriye gittiğinden, önceki nesillerin şu anda bildiğiniz yerden sadece birkaç nesil önce göç etmiş ve yerleşmiş olabileceğini, ancak DNA’larında başka bir bölgeden mutasyonlar taşıdıklarını ve bunların size miras kaldığını dikkate almalısınız.  Bu nedenle, sonuç en doğrudan atalarınızın menşe yeri veya mevcut jeopolitik sınırlarla tam olarak eşleşmeyebilir.

SONUÇLARIM EBEVEYNLERIMIN, BÜYÜKANNE VE BÜYÜKBABALARIMIN VE HATTA KARDEŞLERIMIN SONUÇLARIYLA UYUŞMUYOR.

Soy analizlerimizde otozomal belirteçler üzerinde çalışıyoruz, bu da bize baba ve anne soyları hakkında, ikisi arasında bir ayrım yapma imkanı olmaksızın ortak bir özet bilgi verdikleri anlamına geliyor. Buna ek olarak, bazı soy belirteçleri ebeveynlerden yavrulara aktarılmaz. Kalıtım, anne ve babadan gelen genetik bilginin tam olarak %50’si değildir. Anne ve babanın kardeşleri arasında bile farklılıklara yol açabilecek iki ana faktör vardır:

– İlk olarak, miras aldığımız 46 kromozomun 23’ü her bir soya aittir, yani her ebeveynden tüm genetik bilgiyi miras almayız. Bu nedenle, babanızdan ve annenizden miras aldığınız kromozom kombinasyonunun atalarınızın tüm soyunu tam olarak temsil etmemesi mümkündür.

– Buna ek olarak, her nesilde kromozomlar arasında parça değişimi olur. Bu genetik rekombinasyon olarak bilinir. Bu rastgele bir süreçtir ve genomda bu sürecin daha yaygın olabileceği belirli bölgeler olmasına rağmen, her nesilde hangi parçaların yeniden birleşeceğini ve hangi parçaların yavrular tarafından miras alınacağını tahmin etmek neredeyse imkansızdır. Bu, kalıtsal parçaların akrabalar arasında, hatta kardeşler arasında neden değiştiğini ve dolayısıyla genetik bilgi ve soy sinyallerinin de neden değiştiğini açıklar. 

DNA'M ARACILIĞIYLA AKRABALARIMI ARAMAK IÇIN "AILE EŞLEŞTIRMESI" SUNUYOR MUSUNUZ?

Şu anda bu hizmeti sunmuyoruz. Bununla birlikte, DNA’nız aracılığıyla akrabalarınızı bulmak için, bu hizmeti içeren diğer platformlarda kullanmak üzere genetik bilgilerinizi içeren ham veri dosyanızı talep edebilirsiniz. Genetik bilgilerinizi nasıl ele aldıklarından emin olmak için bu platformların gizlilik ve veri işleme politikalarını ve haklarını her zaman kontrol etmenizi öneririz.

ATALARIMLA İLGİLİ VERİ ELDE EDERKEN ETNİK BİLGİLER GÖZ ÖNÜNE ALINIYOR MU?

24Genetics soy raporu coğrafidir. Bazen DNA bazı coğrafi bölgelerle ilişki kurabileceğimiz belirli etnik kökenleri gösterebilir .

BU TESTİ EBEVEYNLERİMİN KİM OLDUKLARINI BULABİLMEK İÇİN KULLANABİLİR MİYİM?

Hayır, bu bir babalık testi değildir; atalarınızın hangi coğrafi bölgelere yerleştiğini öğrenebileceğiniz bir soy testidir.

Logo 24g business partners

24Genetics testlerini pazarlamak veya kendi markanız altında genetik testleri piyasaya sürmek isterseniz, sizin için ideal çözümlerimiz bulunmaktadır. İş ortağı İnternet sitemizi ziyaret edin ve sizin için en uygun formülü bulun.

  0
  Arabası
  Sepetiniz boş
   Calculate Shipping
   Apply Coupon