Nutrigenetik Testi

Bu nutrigenetik test size diyetiniz ve sağlığınız için değerli bilgiler sağlayacaktır.
DAHA FAZLA BİLGİ
genetic nurition
CAJA PRODUCTO 24GENETICS NUTRIGENETICA

Bir kişinin belirli bir diyetle kilo verdiğini, bir başka kişinin ise aynı etkiyi sağlayamadığını sıklıkla görüyoruz. Bu farklılıkların nedenleri genlerimizdedir.

 

En iyi nutrigenetik test ile diyetinizi optimize edin.

Sağlıklı beslenmek veya kilo vermek istiyorsanız, bu genetik beslenme testini yaptırmanız, başlamanın en iyi yoludur. Temel hususları öğrenmeniz mümkün olacaktır. Örneğin, diğer insanlar kadar etkili bir şekilde özümleme yapamama gibi genetik bir eğiliminiz varsa hangi besinleri daha fazla tüketmelisiniz? Belirli vitaminleri ve mineralleri metabolizmanıza daha az almanıza neden olan küçük genetik varyantlar vardır. Bu nedenle vücudunuz bunlara daha fazla ihtiyaç duyabilir. Bunlardan bazılarını genlerinizde tespit edebiliyoruz.

Aynı şey, diğer birçok besin maddesi için de geçerlidir, çünkü belirli yağ türlerine, karbonhidratlara vb. farklı tepkiler verebilirsiniz. Ayrıca genetik analiz sayesinde, kendiniz hakkında daha fazla bilgi edinerek, kafeinin sizi neden daha fazla etkilediğini veya tatlılardan neden daha fazla hoşlandığınızı bulabilirsiniz.

Örnek nutrigenetik raporumuzu indirin.
Raporlar, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca Leçe ve İspanyolca dillerinde hazırlanmaktadır.

summary
prueba de informe nutrigenetica

Nutrigenetik ve nutrigenomik aynı şey midir?

Bunlar, yiyeceklerin genomik ve diğer omik bilimleri ile ortak çalışmasını ve bunların farklı sağlık ve hastalık fenotipleri üzerindeki etkilerini tartışmak için sıklıkla eş anlamlı olarak kullanılan iki kavramdır.

Bunlardan birincisi, nutrigenetik, her bireyin genotipine bağlı olarak diyete verilen farklı tepkileri inceler. (gen tipi). Diğer yandan, nutrigenomik, her bireyin belirli genotipine bağlı olarak diyete verdiği farklı fenotipik tepkileri açıklayan moleküler mekanizmaları incelemektedir. Başka bir deyişle, besinlerin gen ifadesini nasıl etkilediğini analiz etmektedir.

Omiks nedir?

Omiks moleküler biyolojide bir şeyin tamamının veya bütünlüğünün incelenmesine atıfta bulunmak için son ek olarak kullanmak üzere türetilen yeni bir kelimedir. Bu nedenle, daha genel bir şekilde, nutrigenomik, gıda ve genetik arasındaki ilişkiyi daha kapsamlı bir şekilde analiz eder.

Her iki disiplin de beslenme genomiği alana dâhildir. Her ikisi de omiklerin gıda ve beslenme bilimleriyle birleşiminin bir parçasıdır.

Onlarca yıldır, nutrigenetik ve nutrigenomik çalışmalar, hassas beslenme adını verdiğimiz yaklaşmamıza izin veren büyük miktarlarda bilgi sağladı. Esas itibarı ile mümkün olan en sağlıklı diyete sahip olmak için her bireyin kendi özelliklerini dikkate almaktan ibarettir. Benzer şekilde, beslenme bir patolojiyi önlemeye veya tedavi etmeye yardımcı olabilir: Diyet ve yeme alışkanlıkları ne kadar kişisel hale getirilirse, iyileşme veya iyileşmeye katkısı o kadar büyük olur.

Her iki disiplinin de analiz ettiği sayısız yiyecek ve diyet türü vardır ve bunlar arasında Akdeniz diyeti bunlar arasında en dikkat çekenlerden biridir. Bu diyet türü farklı şekillerde tanımlanmış ve kataloglanmış olmasına rağmen, çalışmalar genomla etkileşime girebileceğini ve belirli insan türlerinde belirli patolojilerin riskini azalttığını göstermiştir.

24Genetics nutrigenetik testi neleri içerir?

Bu bağlamda, 24Genetics nutrigenetik testi, Akdeniz diyeti, düşük yağlı diyet ve düşük karbonhidrat diyetinin etkinliğine genetik yatkınlığı içerir.

Bunun ötesinde, bireysel genetik sadece sağlıkla ilgili değildir. Ama aynı zamanda tat algısı, duygusal yeme, atıştırma eğilimi, tokluk hissi ve benzeri hususlar da etkili olur. Tüm bu hususlar ayrıca 24Genetics beslenme, genetik testine dahildir.

Nutrigenetik: genlerinize göre kişiselleştirilmiş diyetler

Her insan hem gördüğümüz hem de görmediğimiz yönleri ile birbirinden farklıdır. Yanıtların çoğu genlerimizdedir ve nutrigenetik bu farklılıkları inceleyen bir bilimdir. Hepimizin yemek konusunda aynı şekilde hissetmediğini ve vücudumuz üzerinde aynı etkiye sahip olmadığını muhtemelen birçok kez fark etmişizdir. Örneğin, hemen hemen aynı yemeği yediğimiz zaman bir başkasının kilo verdiğini görüyoruz. Veya aynı miktarda ve türde egzersiz yapıyoruz ve kilo vermeyi başaramıyoruz. Vücut kitle indeksimizi birçok faktör etkiler, ancak obeziteye genetik bir yatkınlık olduğu açık görünmektedir. Anahtar genetik varyasyonlarda yatmaktadır ve bu nedenle giderek daha fazla insan DNA diyet analizi yaptırmaktadır.

Diyeti, bireyin beslenme durumunu etkileyen çevresel bir faktör olarak düşünebiliriz. Bu, farklı hastalıklara yakalanma olasılığına yansır. Günümüzde, beslenme ve genetik güçlerini birleştiriyor ve her ikisi de tek bir çalışma alanına entegre ediliyor: beslenme genetiği.

Bu nedenle, kilo vermekle ilgileniyorsanız, genetik bilgileriniz size çok yardımcı olabilir. Hangi tür kilo verme diyetinin en etkili olacağına dair yatkınlığınızı görebiliriz. Bazı genler kilo alma, tokluk hissi ve yemek yemeye yönelik belirli eğilimler gösterebilir. Nutrigenetik test ile, daha kolay kilo vermeye yatkın olup olmadığınızı görebilir ve kilo vermenin ve kilo vermenin ve her zamankinden daha iyi hissetmenin en etkili yolu hakkında genlerinizin ne söylediğini görebiliriz.

Daha fazlası…

Nutrigenetik raporumuzda aşağıdaki bölümler yer almaktadır:

Daha sağlıklı beslenme

Genetik kodunuza dayanarak, belirli gıdalara karşı genetik yatkınlığınızı ve sizin için en iyi diyet türlerinin hangileri olduğunu görebilirsiniz.

Vitaminler ve mineraller

Çeşitli vitaminleri, mineralleri ve aynı zamanda metabolizmanızı etkileyen genleri analiz ederek hangi gıdaları daha çok, hangilerini daha az yemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Metabolizma

Kolesterol veya trigliserit seviyelerinizin yatkınlığınızı öğrenin. Vücudunuzun bazı ana metabolik tetikleyicilere neden farklı tepki gösterebileceğini öğrenin.

Duyularınız

Bazı genler bize, belirli tatları daha yoğun bir şekilde algılama yeteneğiniz olup olmadığına veya tatlıya veya atıştırmalara yatkın olup olmadığınız gibi bazı ilginç bilgiler verecektir. Ayrıca kafeinin etkilerini ve çok daha fazlasını etkileyebilecek genlere de bakacağız

Kilonuz ve siz

Kilo kontrol diyetlerinin etkinliği üzerinde etkisi olan genlere bakacağız. Bazı genler kilo alma eğilimini, doyma hissini yaşamanın güçlüğünü ve yemek yeme isteğini etkiler. En etkili diyet herkes için aynı değildir ve cevap genlerimizde saklı olabilir.

raw

Daha önce genetik test istediniz mi?

Genetik testlerimizden birini veya 23andme, Ancestry.com veya başka bir şirketten bir test yaptıysanız, diğer şirketlerin yapamadığı bir şeyi yapabiliriz; ham verilerinizi 24Genetics Nutrigenetics raporunuzu oluşturmak için kullanabiliriz.

Sıkça sorulan sorular

NUTRİJENETİK TESTİ NASIL YAPILIR?

Düşündüğünden çok daha basit. İlk olarak, tükürüğünüzden bir örnek almanız için bir DNA kiti alacaksınız. Ayrıntılı talimatları buraya tıklayarak basit bir videoda izleyin. Artık tek yapmanız gereken şey numuneyi bize geri göndermek olacak. Ardından, laboratuvarımız sıralamayı gerçekleştirecektir. Bu, DNA örneğinizde bulunan genetik verilerin elde edilmesi işlemidir. Son olarak size göndereceğimiz detaylı raporu almak için 24Genetics tarafından geliştirilen algoritmayı genetik bilgilerinize uygulayacağız.

BU TESTİ ÜLKENİMDE YAPABİLİR MİYİM?

Tabi ki yaptırabilirsiniz. Evinize veya iş yerinize DNA kiti gönderebiliriz. Dünyanın hangi bölgesinde yaşadığınızın bir önemi yok. Dünya çapında birçok depomuz bulunmaktadır; siparişinizi mümkün olan en yakın yerden göndereceğiz. Bu şekilde mümkün olduğunca hızlı, verimli ve sürdürülebilir olacağız.

TEST SONUÇLARIMA GÖRE, DİYETİMDE BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLERİ KENDİ KENDİME Mİ YAPMALIYIM?

Bir beslenme uzmanının, uzman bir genetikçinin veya sağlık geçmişinizin çok daha fazlasına erişebilecek doktorunuzun onayı olmadan diyetinizde önemli değişiklikler yapmamalısınız. Testlerimiz vücudunuzdaki genetik belirteçlerin hepsini değil bir kısmını analiz eder. Bu nedenle tanısal değil bilgilendirici sonuçlar sağlarlar. Testlerimiz genetik yatkınlıklar hakkında değerli veriler sağlar, ancak diğer birçok faktör beslenmenizi veya zindeliğinizi etkiler. Bu nedenle tavsiyemiz her zaman beslenme, sağlık veya genetik alanında uzmanlara danışmanızdır.

TEK ÖNEMLİ ŞEY GENLERİM Mİ?

Genlerimiz büyük ölçüde nasıl olduğumuzu tanımlar, ancak yatkınlıklarımız ve çevremiz de bu genetik yatkınlıkları büyük ölçüde değiştirir. Örneğin, yaşam tarzı, spor, diyet ve diğer birçok koşul organizmamızı etkiler. Bu nedenle, ilişkili genler önemlidir, ancak sağlığınız, esenliğiniz ve genel olarak yaşamınız üzerindeki etkiler, diğer birçok faktörden etkilenir.

TÜM NUTRİJENETİK TESTLER AYNI KALİTEDE Mİ?

Bu karmaşık çalışmaları yürütme kapasitesine sahip birkaç biyoteknoloji şirketi var. Ancak bu şirketlerden çoğu sonuç sayısı açısından bakıldığında oldukça zayıf kalıyorlar. Testimiz son teknoloji bir genetik analize dayanmaktadır. Yaptığımız testte yaklaşık 700.000 genetik belirteç analiz ediyoruz.

NEDEN PİYASADAKİ DİĞER TESTLERİ DEĞİL DE BU GENETİK DİYET TESTİNİ SATIN ALMALIYIM?

Bunun ana nedeni, size daha ilişkili bilgileri (testimizi diğer rakip testlerle karşılaştırmanız yeterli) daha yüksek kalitede sunabiliyoruz. Ama daha birçok sebep var; onları buraya tıklayarak görebilirsiniz

BU TEST NEYE DAYALIDIR?

Yüksek düzeyde bir fikir birliği olduğunda, konuyla en ilgili bilimsel çalışmalar uluslararası kurum ve kuruluşlar aracılığıyla kamuoyuna duyurulur. 24Genetics tarafından geliştirilen karmaşık algoritma, dünya çapındaki bilim camiası tarafından tanınan ve kabul edilen genetik çalışmaların binlercesini bünyesinde barındırmaktadır; bu nedenle raporlarımız çok yüksek kaliteye sahiptir.

BU GENETİK DİYET TESTİNDEN SONRA TAM OLARAK NE ELDE EDECEĞİM?

Kitinizi kaydettirdiğiniz e-posta adresine eksiksiz ve kişiselleştirilmiş bir rapor göndereceğiz. Tüm bunlara olarak, istediğiniz zaman ham veri dosyanızı talep edebilirsiniz. Bu dosyayı size e-posta ile gönderebiliriz (ham veri dosyası, genetik haritanızı içeren elektronik bir dosyadır).

RAPORUMU NASIL GÜNCEL TUTABİLİRİM?

Raporlarımızdan birine dâhil edilmek üzere yeni bir özellik tasarladığımızda, bunu herkese açık hale getirmeden önce çeşitli testler yaparız. Ancak, size kolaylık sağlamak açısından böyle bir şey olduğunda, sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız.

HERKESE GENETİK TEST UYGULANABİLİR Mİ?

Yaşı ne olursa olsun herkes genetik testimizden yararlanabilir Test bir bebek veya yaşlı bir kişi üzerinde yapılacaksa, tükürük örneğinin alınmasını kolaylaştıran özel bir kit gönderebiliriz. Siparişinizi verirken bizi bu konuda bilgilendirmeniz yeterli.

BESİN TOLERANS TESTİ İLE BESLEYİCİ TEST AYNI MIDIR?

Hayır. Genetik testin gıda intoleransı testi ile ilgisi yoktur. Gıda alerjisi testiyle de aynı şey değildir. Farklı testlerden farklı bilgiler elde edilir. Genetik testler, yukarıda bahsedilen testlerden sonsuz derecede daha karmaşık ve pahalıdır ve sağladıkları genetik bilgi başka hiçbir şekilde elde edilemez.

KAÇ KALORİ TÜKETMELİYİM?

Genetik bir test, diğer birçok dış faktöre, alışkanlığa, diyete bağlı olduğu için bu tür bilgileri sağlamaz… (çevresel faktörler). Örneğin, genetiğiniz sizi sedanter veya yüksek düzeyde fiziksel aktiviteye sahip biri olarak tanımlayabilir. Tahmin edebileceğiniz gibi her iki durumda da kalori tüketimi ihtiyacı çok farklı olacaktır. Aynı zamanda diyet hedeflerinize de bağlı olacaktır: kilo vermek isteyebilirsiniz veya kilo almak isteyebilirsiniz. Bu nedenle, nutrigenetik test sonuçları ile yapılacak en iyi şey, sonuçları bir diyetetik veya beslenme uzmanı ile paylaşmaktır. Hedeflerinize göre diyetinize uygulayabileceğiniz kişiselleştirilmiş yönergeleri sizin için tasarlayabilirler.

HANGİ DİYET UYGULAMALIYIM?

24Genetics, beslenme alışkanlıkları konusunda tavsiye vermez. Nutrigenetik raporumuzda size eğilimleriniz hakkında bilgi veriyoruz. Ancak sizin için en uygun diyeti size tavsiye edebilecek olan kişi, profesyonel bir beslenme uzmanıdır. Raporumuzdaki genetik bilgilere ek olarak, yaşam tarzınız, zevkleriniz, spor alışkanlıklarınız vb. etkinliklerde göz önüne alınabilir. Bu nedenle, kişiselleştirilmiş bir diyet uygulamasının hazırlanması için sonuçlarınızı bir uzman ile paylaşın.

HANGİ YİYECEKLERİ YİYEBİLİRİM?

24Genetics testi, belirli gıda intoleransları hakkında bilgi sağlamaz. Bu nedenle, belirli bir intolerans veya alerjiden şüpheleniyorsanız, bir sağlık uzmanına danışmanızı öneririz.

BU TEST SONRASINDA BESLENMEMİ DEĞİŞTİRECEK BİR TANI KONABİLİR Mİ?

24Genetics nutrigenetiK testi, klinik veya tanı amaçlı kullanıma yönelik değildir. Bununla birlikte, sağlık uzmanınız, raporlarımızda herhangi bir patoloji gözlemlerse, bu patolojiyi doğrulamak üzere klinik geçerliliği olan ikinci bir test isteyebilir.

NUTRİGENETİK NEDİR?

DNA’nızda sakladığınız genetik varyantları analiz eden ve çeşitli molekülleri metabolize etme şeklinizi doğrudan etkileyen bir disiplindir. Ayrıca farklı diyetlerin sizin için nasıl işe yarayıp yaramadığını da ortaya çıkarmaktadır. Beslenmenizi ve yaşam kalitenizi iyileştirmenin en iyi yolu, kolesterol, trigliserit, aşırı kilo vb. için genetik eğilimlerinizi bilmektir. B12 veya E vitaminlerinin emilimi gibi veriler, raporunuzda belirtilen diğer özelliklerdir. Daha fazla ayrıntı için İnternet sitemizde bulunan örnek raporu inceleyin.

GENETİK DİYET TESTİ BİR MODA TEST Mİ YOKSA SAĞLAM BİLİMSEL BİR TEMELİ VAR MI?

Bu, üzerinde onlarca yıldır çalışılan bir bilgi alanıdır. Genetik, diyetimizle etkileşimlidir, bu nedenle insan genomumuzun analizi esastır. Artık yüzlerce bilimsel çalışmanın bunu desteklediği de bir gerçektir. Bu çalışmalar, 24Genetics içinde katı bilimsel kalite kriterleri altında dikkatlice incelendikten sonra en uygun olanları seçilir. Bütün bunlara ilaveten, çoklu disiplin yapıdaki bilimsel ekibimiz, ilgili yeni çalışmalar da dahil olmak üzere raporumuzu sürekli olarak güncellemektedir.

KAN DÜZEYLERİM NORMAL SEVİYEDEYKEN RAPORDA NEDEN DEMİR EKSİKLİĞİM OLDUĞU BELİRTİLMİŞ?

Nedeni oldukça basit: genetik her şey değildir. Dikkate alınması gereken önemli bir faktördür, ancak tek belirleyici unsur da değildir. Bu özel örnekte, demir açısından zengin bir diyetle besleniyorsanız, demir eksikliğine genetik yatkınlığınız, büyük olasılıkla diyetiniz tarafındankan karşılandığından dolayı kan sonuçlarınız normal olabilir.

Logo 24g business partners

 

Halen bir beslenme uygulaması kullanıyor ve müşterilerinize daha fazla katma değer mi sunmak istiyorsunuz? Örneğin, nutrigenetik testimizi önermek veya pazarlamak ister misiniz?

Ortağımızın İnternet sitesini ziyaret edin ve size sunabileceğimiz tüm formülleri keşfedin.

  0
  Arabası
  Sepetiniz boş
   Calculate Shipping
   Apply Coupon