Genetik Kişilik Testi

Genetik Kişilik ve Uygunluk testi ile genetiğinizin size kendiniz hakkında neler söyleyebileceğini öğrenin.
DAHA FAZLA BİLGİ
genetic talent
CAJA PRODUCTO 24GENETICS TALENTO

İnsanların farklı yeteneklerini ve kişiliklerini çok sayıda faktör belirler.

Doğumdan itibaren bize eşlik eden deneyimler ve her türlü çevresel faktör kişiliğimizi şekillendirir.

 

Genetik Kişilik ve Yetenek testi ile kişiliğinizin genetik mirasını keşfedin.

Bu raporda, genetik bilgilerinize prestijli genetik çalışmaları uyguluyor ve sonuçları açıklıyoruz. Bu çalışmalardan elde edilen bilgiler kaderiniz olarak değil, genellikle kişinin durum ile ilgili en önemli olan diğer faktörlere bağlı olarak gerçeği yansıtan veya yansıtmayan bir yatkınlık olarak ele alınmalıdır.

Bu raporlar, genetik alanındaki bilimsel araştırmaların ilerlemesine göre zaman içinde değişebilir. Sürekli olarak yeni mutasyonlar keşfediliyor ve bugün analiz ettiğimiz mutasyonlar hakkında daha çok şey öğreniyoruz 24Genetics’te, konsolide bilimsel bulguları düzenli olarak raporlarımıza uygulamak için büyük çaba gösteriyoruz.

Örnek yetenek raporumuzu indirin.
Raporlar, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca Leçe ve İspanyolca dillerinde hazırlanmaktadır.

quality summary

Yetenek ve kişilik nedir?

Bazı sözlüklere göre yetenek, zekâ (anlama veya kavrama yeteneği) veya yetenek (belirli bir faaliyette yetkin bir şekilde çalışabilme yeteneği) olarak tanımlanır.

Kişilik ise her insanı oluşturan ve onu diğerlerinden ayıran bireysel farklılık olarak tanımlanır.

Yetenek ve kişilik kavramları, büyük ölçüde fiziksel özelliklerle ilgilenen raporlarımızın geri kalanında analiz ettiğimiz kavramlardan daha az somuttur. Büyük olasılıkla bu nedenle, birçok kişi aşağıdaki türde sorular sormakta: Genetik ve kişilik ilişkili mi? Kişiliğin genetik bir temeli var mı? Yetenek testlerinin bilimsel desteği var mı?

Çok sayıda faktör, insanların farklı yeteneklerini ve kişiliklerini etkiler. Deneyimlerimiz, en erken çocukluk dönemimizden itibaren edindiğimiz çevresel faktörler olarak adlandırılan ve çevremizde her gün entelektüel, duygusal veya sosyal düzeyde etkileşime girdiğimiz etkenlerin tümü kişiliğimizi şekillendirmekte ve ölümümüze kadar değiştirmeye devam etmektedir.

Ancak tüm bunlar, bazıları genellikle yetenek dediğimiz şeye yol açabilen belirli kişilik özelliklerinde genetik bir bileşen olmadığı anlamına gelmez. Örneğin, DNA yetenek ve kişilik testimizde analiz ettiğimiz genlerde , dürtüsellik, gece uyanık kalma isteği, mevsimsellik, nevroz ve hatta belirli maddelere bağımlı olma eğilimi gibi belirli yatkınlıklar işaretlenmiştir. Bütün bunlar doğrudan kişilikle ilgili olabilir. Ancak, belirli disiplinlerde yetenek geliştirme ile de ilişkilendirilebilecek mecazi yaratıcılık, imla ve okuduğunu anlama gibi özellikleri de analiz ediyoruz.

Örneğin, emzirmenin bilişsel gelişimi etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Anne sütü ile beslenmenin anneye sağladığı faydaların yanı sıra, hazır sütten farklı olarak, anne sütü ile beslenmenin, bebeklerin çeşitli hastalık ve enfeksiyonlara karşı ekstra koruma sağlayan antikorlar ile beslenmesinin, bebeklerin fiziksel gelişimindeki önemini hemen hemen hepimiz duymuşuzdur. Ancak anne sütü, yukarıda bahsedilen fiziksel etkilere ek olarak, belirli genetik varyantlarla birlikte daha iyi bilişsel gelişim üzerinde bir etkiye sahip olan temel hormonlar, enzimler ve antikorlar içerir. Son bilimsel araştırmalar emzirmeyi IQ gelişimi ile ilişkilendirmektedir. Belirli tipte genetik polimorfizmlere sahip bebeklerin, anne sütüyle beslendikleri gerçeğinden özellikle IQ’larında etkilendiği gözlemlenmiştir.

Öte yandan, bilişsel yetenekler de sıklıkla yaştan etkilenir. Yaşlandıkça, özellikle kısa süreli bellekte belleğimizin kapasitesini kaybedeceğini varsayıyoruz; yeni kavramları anlama yeteneğimizin azalacağını; her türlü kararı daha az alabileceğimizi; ve beyin kapasitemizde bir dizi başka değişikliklerin oluşmasını bekliyoruz. Ancak, bu durum herkes için aynı değildir. Bunun farkındayız çünkü çevremizde, fiziksel ve zihinsel kapasiteleri neredeyse bozulmamış yaşlıları ve yavaş yavaş tam bağımlılığa doğru evrimleşen diğer kişileri tanıyoruz. Burada da genetik bir faktör rol oynar. COMT geni, prefrontal kortekste dopamini parçalayan ve bir kişiden diğerine farklılıkları yaşlanmadaki bilişsel performansla ilgili olan bir enzimi kodlar.

Her durumda, 24Genetics’te her zaman söylediğimiz gibi, genetik, doğal yatkınlıklarımızı belirler. Yine de bunlar, bu doğal yatkınlıkları dengeleyebilen ya da tersine şiddetlendirebilen çevresel ve kişisel faktörler ya da alışkanlıklardan az ya da çok etkilenirler. Bu nedenle, sağlık söz konusu olduğunda, örneğin kardiyovasküler hastalığa genetik yatkınlığı olan bir kişinin, kirlilikten arınmış bir çevrede yaşıyorsa, sağlıklı bir diyet yapıyorsa, düzenli olarak spor yapıyorsa, sigara içmiyorsa, stres ve kaygıdan kaçınıyorsa bu hastalığı geliştirmeyebileceği açık olabilir. Aynısı bunun aksi yönünde de geçerlidir.

Kişilik ve yetenek testleri söz konusu olduğunda, çevresel faktörlerin daha da büyük bir etkisi olabilir. Bu nedenle, kişiliğin genetik temeline rağmen, büyük ölçüde kendimize ve bizlerin veya eğitimcilerimizin erken yaşlardan itibaren geliştirmekle ilgilendiğimiz özelliklere bağlı olduğunu söyleyebiliriz.

Genetik ve kişiliğin nasıl ilişkili olduğunu gördük. DNA yetenek ve kişilik testimiz, bu alandaki genetik yatkınlıklarınızı gösteren, bilimsel topluluk tarafından uluslararası olarak onaylanmış sayısız çalışmanın aksine size bilgi sunar.

Daha fazlası…

raw data

Hâlihazırda temin edilmiş başka bir genetik testiniz var mı?

Hâlihazırda başka bir şirket kanalı ile bir genetik test yaptırdıysanız, başka bir DNA örneğini göndermenize gerek kalmadan 24Genetics ham verilerinizi kullanarak raporunuzu oluşturabilir. Testi mağazamızdan satın alın, biz her şeyi sizin için halledelim.

Sıkça sorulan sorular

24GENETICS TESTİ NASIL YAPILIR?

Düşündüğünden çok daha basit. İlk olarak, size tükürüğünüzden bir numune almak için izlemeniz gereken adımları ayrıntılı olarak açıklayan bir kitapçık içeren bir DNA kiti göndereceğiz. Ayrıntılı talimatları buraya tıklayarak basit bir videoda izleyin. Ardından, numuneyi paketinizde bulunan damgalı zarf içinde bize geri gönderin veya evinizden teslim alınması için gerekli işlemleri yapın. Daha sonra, özel laboratuvarımızda DNA örneğinizde bulunan genetik verileri ortaya çıkaracağız. Bu, sıralama adı verilen bir işlemle yapılır. Son olarak, 24Genetics tarafından özel olarak geliştirilen algoritmayı genetik verilerinize uygulayacak ve size özel raporunuzu alacağız.

BU TESTİ ÜLKEMDE YAPTIRABİLİR MİYİM?

Tabi ki yaptırabilirsiniz. DNA kitlerimizi dünyanın her yerine gönderiyoruz. Birkaç ülkede birden fazla dağıtım merkezimiz var, bu nedenle mümkün olan en hızlı şekilde teslim etmeniz için kitinizi evinize en yakın dağıtım merkezinden göndereceğiz.

HEPSİ GENLERİME Mİ BAĞLI?

Açıkçası, cevap hayır. Vücudunuz, genetiğiniz tarafından önceden belirlenmiş olsa bile, bir dizi çevresel faktöre tepki verir. DNA’nız önemlidir, ancak yaşam tarzı, egzersiz veya diyet gibi çevresel faktörler veya alışkanlıklar da vücudunuzu etkiler.

TÜM GENETİK KİŞİLİK TESTLERİ AYNI KALİTEDE MİDİR?

Birçok genetik kişilik analizi sadece az miktarda bilgi sağlar. 24Genetics’te 700.000’den fazla genetik belirteci analiz ediyoruz. Ek olarak, en son teknolojiye sahip genetik analizlere güveniyoruz. Bu ve tamamıyla 24Genetics tarafından geliştirilen ve uluslararası bilim topluluğu tarafından desteklenen binlerce raporu içeren uyguladığımız algoritma, raporlarımızın en yüksek kalite standartlarını karşıladığını söylememize olanak sağlamaktadır. Raporların çeşitliliği ve sağlanan bilgilerin kalitesi nedeniyle, genetik testimiz muhtemelen piyasadaki en eksiksiz testtir.

BU TESTİN PİYASADAKİ YETENEK VE KİŞİLİK KONUSUNDAKİ EN İYİ GENETİK TEST OLMA NEDENİ NEDİR?

Kişiliğinizi ve kişiliğinizin kalitesini etkileyen genetik faktörler hakkında size sunabileceğimiz bilgi miktarı nedeniyle en iyi genetik testtir. Bu bağlantıda, bu iki nedeni ve piyasadaki en iyi genetik testi seçmek için göz önünde bulundurmanız gereken diğer hususları açıklıyoruz.

BU TEST NEYE DAYALIDIR?

Testlerimiz, bilim topluluğu tarafından tanınan ve kabul edilen sayısız genetik çalışmaya dayanmaktadır. Ayrıca, ilgili bilimsel çalışmalar, belirli bir düzeyde fikir birliği olduğu sürece, uluslararası bilimsel kurum ve kuruluşlar tarafından belirli veri tabanlarında yayınlanmaktadır. Tamamen 24Genetics tarafından geliştirilen DNA analiz algoritmamız, kanıtlanmış bu çalışmalardan binlercesini içermektedir. Ayrıca ilgi alanlarımızı etkileyen genetik konularında yayınlanan yeni yayınlarla düzenli olarak güncellenmektedir.

BU KİŞİLİK ANALİZİ TESTİNE KATILDIĞIMDA BANA ÖZEL OLARAK NE GÖNDERİLECEK?

Genetik eğilimleriniz hakkında ayrıntılı bilgi içeren kapsamlı ve kişiselleştirilmiş bir rapor e-posta ile alacaksınız. Ayrıca talep etmeniz halinde genetik haritanızı içeren ham veri dosyasını da size göndereceğiz. Siparişinizi verdiğinizde veya dilediğiniz zaman talep edebilirsiniz. Test kitinizi kaydettirirken verdiğiniz e-posta adresinde her iki bilgiyi de alacağınızı unutmayın.

RAPORU NASIL GÜNCEL TUTABİLİRİM?

Ne zaman yeni bir özellik tasarlasak, onu herkese açık hale getirmeden önce çeşitli testler yaparız. Ama endişelenme. Doğrulandıktan ve raporumuza dahil edildikten sonra, sizi bilgilendirmek için sizinle iletişime geçeceğiz.

BU TESTİ KİMLER YAPTIRABİLİR?

Bu test, yaşı ne olursa olsun, kendi genetiğinin sağladığı bilgileri bilmek isteyen herkese yöneliktir.

BU RAPORDA NEDEN DAHA FAZLA ÖZELLİK ANALİZ EDİLMİYOR?

Davranışsal ve bilişsel özellik genetiği, henüz derinlemesine araştırılmamış nispeten yeni bir disiplindir. Bu nedenle, 24Genetics’te yalnızca sağlam bilimsel desteğin olduğu özellikleri seçmeye karar verdik.

BU YETENEK VE KİŞİLİK TESTİ İLE BANA BİR RUH HASTALIĞININ TANISI KONULABİLİR Mİ?

Hayır, bu test tanı amaçlı değildir ve klinik geçerliliği yoktur. Bu genetik kişilik testi sayesinde kişiliğinizi etkileyen genetik faktörler hakkında bilgi edinebilirsiniz, ancak tıbbi bir test olarak alınması tavsiye edilmez. Bu durumda lütfen bir uzmana danışın.

  0
  Arabası
  Sepetiniz boş
   Calculate Shipping
   Apply Coupon