Genetik Spor Testi

Zirveye ulaşmak için çok çalışmak yetmez. Akıllı bir şekilde eğitin. Bir spor genetik testi ile spor yeteneklerinizi öğrenin.
DAHA FAZLA BİLGİ
sport balance
caja producto deporte

Kendinizi tanımak en iyi başlangıç ​​noktasıdır. Spor genetiği çalışmamız bugün piyasadaki en eksiksiz çalışmadır. Antrenman programınızı en akıllı şekilde planlamanız için size önemli veriler sağlayarak, hedeflerinize ulaşmanıza ve yaralanmalardan kaçınmanıza yardımcı olur.

 

Genetik Spor Testi ile yeteneklerinizi keşfedin!

Spor profili

Bu genetik çalışma,  dayanıklılık sporlarına karşı anında güç göstermeniz gereken sporlara yatkınlığınızı genlerinizi ve yakınlığınızı analiz edecektir. Bunlara ilaveten, genlerinizde kayıtlı aerobik kapasiteyi (VO2max) ve sporla ilgili diğer yetenekleri inceleyeceğiz.

Kas profili

Kaslarınızın kuvvet antrenmanına yatkınlığına bakacağız. Genlerinizin kaslarınızın yorgunluğa karşı direnci hakkında ne söylediğini görebilir, ve hatta basit bir genetik çalışma ile kaslarınızın yenilenme yeteneğini genetik kodunuza göre değerlendirebiliriz.

Metabolik profil oluşturma

Egzersiz herkesi farklı etkiler. Genetik kodunuzda, sporun faydalarına olan yatkınlığınızı görebilirsiniz. Kilo verme yatkınlığınız nedir? İnsülin duyarlılığınız ve atletik performansınız. Ve hatta egzersiz yoluyla kolesterolü düşürme eğiliminiz.

Yaralanma riski

Birkaç çalışma, belirli genotipleri belirli yaralanma türlerine yatkınlıkla ilişkilendirmiştir. Bunlar, örneğin eklemleri içerir. Belirli genlerde ifade edilen ve daha büyük bağ kırılganlığı ve Aşil tendonu sorunları gibi diğer spesifik patolojilerle ilişkili bu yatkınlık hakkında size bilgi verebiliriz.

Kardiyovasküler profil

Kan basıncınızın egzersize nasıl tepki verebileceği konusunda genlerinizin ne söylediğini görebiliriz. Hatta  düzenli egzersizle kan basıncını düşürme eğiliminiz olup olmadığını  ve genetiğinizin, egzersizin HDL kolesterolünüz veya kalp atış hızınız üzerindeki etkisini anlayabilirsiniz.

Örnek Spor DNA raporumuzu indirin.​
Raporlar, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca Leçe ve İspanyolca dillerinde hazırlanmaktadır.

deporte sumario EN
informe de prueba de deporte

Spor dünyasında zirveye ulaşmak için çok çalışmak yetmez; akıllıca antrenman yapmalısınız, kendinizi tanımak ve genetiğin sporu nasıl etkilediğini öğrenmek en iyi başlangıç ​​noktasıdır. Spor genetiği çalışmamız, şu anda piyasadaki en eksiksiz çalışmadır. Antrenmanınızı en akıllı şekilde planlamanız için size anahtar verileri verecektir. Sonuç olarak, elde edebileceğiniz en iyi başarı noktasına ulaşabileceksiniz ve bu, yaralanmalardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Ne tür bir sporcusunuz?

İki tür sporcu olduğunu söyleyebiliriz. Zinde kalmak, vücuduna bakmak, kilosunu korumak ve hastalıkları önlemek için fiziksel aktivite yapan kişiler, egzersizi spor olarak kabul ederler. Hedeflerine ulaşmak için vücutlarının sınırlarını zorlayan profesyonel veya rekabetçi sporcular ise rekorları kırar ve mümkün olan en yüksek performansa ulaşırlar.

Üçüncü bir sporcu tipini de ekleyebiliriz: Henüz spor yapmaya başlamadıkları için sporcu olduklarını henüz bilmeyenler.

Profesyonel ve elit spor söz konusu olduğunda, her sporcunun doğal yatkınlıklarını bulmak için genetik bir çalışma yapmak, en normal şeydir. Bu sayede eğitimlerini maksimum verimliliğe yönlendirebilirler. Antrenörler, sporcularının her biri için tasarladıkları kişiselleştirilmiş planları geliştirirken bu tür araçları giderek daha fazla kullanıyor. Onlara değerli bilgiler sağlayan sadece spor testleri değil, aynı zamanda beslenme, sağlık ve hatta yetenek ve kişilik testleridir. Bu nedenle, günümüzde spor koçluğu genellikle bütüncül bir yaklaşımı benimsemektedir.

Genetik spor testi tarafından sağlanan verilere basit örnekler olarak, aile üyeleriyle yapılan çalışmalarda, kas kütlesindeki varyasyonun %90’nına ve kas gücündeki varyasyonun %60’ına kadarının kalıtsal olduğunu gösterilmiştir. Veya bu güç, belirli kas tipine bağlı olarak %80 kalıtsaldır. (izometrik diz kuvveti, el kuvveti, dirsek fleksiyonu gibi…).

Ancak amatörler sporcular da bir spor DNA testinin sunduğu tüm bilgilerden yararlanır.

Pek çok düzeyde spor meraklısı vardır ve birçoğu, profesyonel olarak sporla meşgul olmasalar bile, büyük bilgiye ve yüksek performans seviyelerine sahiptir. Ama aynı zamanda sadece sağlıklı bir yaşam sürmek ve vücuduna bakmak isteyenler de spor gen testinden büyük fayda sağlamaktadırÖrneğin, hangi yaralanmalara daha yatkın oldukları veya genetik olarak ani güç gerektiren mi yoksa dayanıklılık sporları için mi daha uygun olup olmadıkları hakkında bilgi içerir.

Ama ya spor yapmıyorsanız? Belki spor yapmayı sevmiyor olabilirsiniz; Belki de bunu hiç düşünmediniz; çünkü genel sağlık durumunuzu iyi buluyorsunuz. Ama belki de size sağlayabileceği faydaların farkında değilsiniz. Spor, kolesterol seviyesini düşürmeye veya insülin duyarlılığını arttırmaya yardımcı olabilir. Elbette en bariz olan faydası ise uygun bir vücut kitle indeksine sahip olmanıza yardımcı olabilir. Genetiğimiz ise bize bu alanların her birinde sporla iyileştirme sağlama eğilimimizin ne olduğunu söyler. Diyetinize dikkat ederek kolesterolünüzü düşüremiyorsanız, spor yaparak bunu daha kolay bulabilirsiniz.

Daha önce genetik çalışmaların nerede yapıldığını bilmiyorduysanız, şimdi biliyorsunuz. Doğru yerdesiniz. Hâlâ herhangi bir şüpheniz varsa, bizi arayın veya bize yazın.

Kısacası, 24Genetics spor genetik testi, optimum sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır. İstediğiniz sonuçlara ulaşmak için daha az zaman harcayın. Fiziksel potansiyelinizi tam olarak geliştirin. Daha güvenle antrenman yapın. Yaralanmalardan kaçının. Hatta şimdiye kadar yapmadıysanız bir spor yapmaya başlamanız için sizi motive edebilir.

24Genetics genetik testlerinin önleyici olduğunu unutmayın. Bu da klinik veya tanısal geçerliliği olmadığı anlamına gelmektedir. Raporlarımızı bir spor veya sağlık uzmanıyla paylaşmanızı öneririz, böylece herhangi bir yönü daha derinlemesine incelemenin gerekli olup olmadığını size söyleyebilirler.

Daha fazlası…

raw

Daha önce genetik test yaptırdınız mı?

Genetik raporlarımızdan birine veya 23andme, Ancestry.com veya diğer şirketlerden birine zaten sahipseniz, 24Genetics spor raporunuzu oluşturmak için ham verilerinizi kullanabiliriz. Böylelikle, başka bir DNA örneği göndermek zorunda kalmayacaksınız. Sadece mağazamızdan satın alın ve kısa sürede spor genetiği raporunuzu elde edin.

Sıkça sorulan sorular

24GENETICS SPOR GENETİĞİ TESTİ NASIL YAPILIR?

Çok kolay. İlk olarak, tükürüğünüzden bir örnek almanız için size bir DNA kiti göndereceğiz. Bu videoda ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır. Videodaki adımları takip edin ve numuneyi bize geri gönderin. Avrupa Birliğinde yerleşik laboratuvarımız, numunenizden DNA elde edecektir. Dizilemeden (bu, DNA örneğinizden genetik bilgi çıkarma işleminin adıdır) elde edilen tüm verilerle karmaşık bir bilgisayar analizi gerçekleştireceğiz. 24Genetics tarafından özel olarak geliştirilen algoritma, en son genetik çalışmaları uygulayacaktır. Son olarak, size sunduğumuz raporu oluşturacağız. 

BU TESTİ BULUNDUĞUM ÜLKEDE YAPMAK MÜMKÜN MÜ?

Kitlerimizi dünyanın herhangi bir ülkesine gönderdiğimiz için DNA testlerimizi nerede olursanız olun yapabilirsiniz ve nakliye ücretsizdir. Size en yakın 24Genetics dağıtım merkezinden siparişinizi en hızlı şekilde göndereceğiz. Ayrıca ABD, İspanya veya Fransa gibi birçok ülkede iade için nakliye bedeli dâhildir ve “Hepsi Bir Arada” paketimiz dünya çapında ücretsiz gönderme hizmeti sunmaktadır.

GENLERİM HER ŞEYİ BELİRLER Mİ?

Genleriniz sizin için çok önemlidir ve vücudunuzun nasıl işlev görme yatkınlığı olduğunu belirler. Ancak genetiğimizi etkileyen başka birçok faktör var: yaşam tarzı, egzersiz, diyet… Her durumda, kendinizi iyi tanımak vücudunuza en uygun şekilde davranmanıza yardımcı olur. Genetiğin size verdiği şey budur: bilgi

RAPORUMU GÜNCELLEYEBİLİR MİYİM?

Raporumuzda ne zaman bir iyileştirme veya güncelleme yapılırsa sizi bilgilendireceğiz. Raporlarımızdan birine yeni bir özellik eklediğimizde, bilgilerin bilimsel olarak desteklendiğinden emin olmak üzere birden fazla test yaptığımızı lütfen unutmayın.

HERKES 24GENETIC SPORCU GENETİK TESTİNİ YAPTIRABİLİR Mİ?

Evet, yaşı ne olursa olsun herkes genetik testimizi yaptırabilir. Ancak test yaptıracak kişi bebek veya yaşlı ise, tükürük örneğinin alınmasını kolaylaştıran özel bir kit gönderebilmemiz için sipariş verirken bizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

BU TESTİ YAPTIRDIĞIMDA TAM OLARAK NE ALACAĞIM?

Kitinizin kaydını yaparken kullandığınız e-posta adresinize kapsamlı ve kişiselleştirilmiş bir rapor göndereceğiz. Buna ek olarak, ne zaman isterseniz ham verilerinizi isteyebilirsiniz. Ham verilerinizi e-posta adresinize göndeririz. Ham veri dosyasının genetik haritanızı içeren bir elektronik dosya olduğunu lütfen unutmayın. İnternet sitemizden tüm raporlarımızın bir örneğini birkaç dilde indirebilirsiniz.

TÜM SPOR GENETİK TESTLERİ AYNI MI?

Tüm spor genetik testleri aynı değildir. Bu karmaşık analizleri gerçekleştirme kapasitesine sahip sadece birkaç biyoteknoloji şirketi bulunmaktadır ve şirketlerin çoğu, çok az sayıda sonuç yayınlayabilmektedir. Yaklaşık 700.000 genetik belirteç ve karmaşık algoritmalarımız ile yaptığımız test sayesinde, bugüne kadar piyasadaki en kapsamlı spor genetiği çalışması olduğuna inandığımız ürünümüzü sunabiliyoruz. 24Genetics tarafından sağlanan genetik bilgiler araştırma, bilgilendirme ve eğitim amaçlarına yönelik olarak geçerlidir. Hiçbir koşulda klinik kullanım için geçerli değildir.

NEDEN BU TESTİN EN İYİ SPOR GENETİK TESTİ OLDUĞUNU SÖYLÜYORSUNUZ?

Size sunduğumuz faydalı bilgilerin miktarı ve bu bilgilerin kalite düzeyi nedeniyle en iyi spor genetik testi olduğunu söyleyebiliyoruz. Diğer testler, eğitiminiz açısından çok fazla yararlı bilgi belirleyemez ve bizim analizlerini bizim sağladığımız kalitede oluşturmazlar. Ancak tek neden bu değil. Tüm nedenleri bilmek istiyorsanız buraya tıklayın.

BU GENETİK SPOR TESTİ TANILAMA AMACI İLE KULLANILABİLİR Mİ?

Hayır, bu test klinik veya tanı amaçlı kullanım için geçerli değildir. Bunun için sağlık uzmanlarının talep etmesi gereken başka testler de vardır.

24GENETICS SPORCU GENETİK TESTİ NASIL YAPILIR?

Testlerimiz, uluslararası bilim topluluğu tarafından en yüksek düzeyde tanınan ve kabul edilen sayısız genetik çalışmaya dayanmaktadır. Bilimsel çalışmalar, belirli bir düzeyde fikir birliği olduğu sürece, prestijli kurum ve kuruluşlar aracılığıyla belirli veri tabanlarında yayınlanır. Bu doğrulanmış çalışmalar, müşterilerimizin genetik verilerine uyguladığımız algoritmamızı oluşturmak ve güncellemek için kullanılmaktadır.

SPOR YAPARKEN YARALANMA EĞİLİM DÜŞÜK İSE BU YARALANMAYACAĞIM ANLAMINA MI GELİR?

Kesinlikle hayır. Daha yüksek bir genetik yatkınlığa sahip olmamak, yaralanmayacağınızı garanti etmez. Bu çalışmalar, sayıca yeterince büyük kabul edilen insan gruplarının örneklemesinden elde edilen istatistiksel verilere dayanarak gerçekleştirilir – belirli bir patolojiye sahip olan ve olmayanlar arasındaki genetik farklılıklar gözlemlenir. Genellikle varılan sonuç, genetik bir değişikliği olan kişilerin belirli bir patolojiden rahatsız olmaya daha yatkın olduklarıdır. Ancak bu, bu değişikliği olan kişilerin %100’ünde bu patolojiye sahip olacağı anlamına gelmez. Aynı şekilde, bu değişikliğe sahip olmayan kişilerin %100’ünün bu patolojiden ileride rahatsız olmayacakları anlamına gelmez. anlamına da gelmez.

GÜÇ GİBİ ÖZELLİKLERDE GENETİK AVANTAJLARA SAHİP OLMAK NE ANLAMA GELMEKTEDİR?

Rapor, bu yeteneği günlük yaşamınızda çalışarak geliştirip geliştirmeyeceğinize bakmaksızın, bu özelliğe yanıt verme eğilimlerinizi gösterir. Bu, bu özelliği geliştirmede daha önemli bir genetik avantajınız olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, genetik eğilim, atletik gelişiminizi etkileyen tek faktör değildir. Diğer birçok faktör de rol oynar. Örneğin, dayanıklılık antrenmanından hoşlanıyorsanız, genetiğiniz başlangıçta sizi güç geliştirmeye yatkın hale getirse bile, muhtemelen bu yeteneği daha kapsamlı bir şekilde geliştireceksiniz.

GÜÇ ETKİNLİĞİ OLARAK TANIMLANAN NEDİR?

Güç aktiviteleri, birkaç tekrarla büyük ağırlıkları kaldırmak veya koşarken depar atmak gibi anlık tepkilerle ilgili olanlardır. Her durumda, 24Genetics’ten, raporunuzun sonuçlarını, spor profesyonelleriyle paylaşarak sizi kişiselleştirilmiş şekilde hazırlanan antrenmanları yapmaya davet ediyoruz.

Logo 24g business partners

Spor genetik testimizi müşterilerinize sunmak veya önermek ister misiniz?

Antrenörseniz, spor salonunuz veya sporla ilgili bir işiniz varsa, ortaklarımız ve distribütörlerimizin İnternet sitesinde sizin için sahip olduğumuz tüm programları keşfedin ve işinizde bir adım öne geçin.

  0
  Arabası
  Sepetiniz boş
   Calculate Shipping
   Apply Coupon